Evinizin 4 Köşesinde Horlamaya Karşı Tedavi

 

Horlama, açık ağzınızdan nefes aldığınız ve dinlendiğinizde burnunuzdan ve daha sonra yumuşak tadınızın rezonansından rahatsız edici bir ses çıkardığınız bir problem olarak kabul edilir.

Horlamanın ne zaman uyuduğunuzda meydana geldiği ve dinlenmenin genellikle evinizin rahatlığında yapıldığı göz önüne alındığında, bundan sonra, ikamet ediyor olsanız bile horlamaya karşı savaşmanın yolları olduğunu tahmin edin.

hasta yatağı kiralama

Horlama, pahalı ilaçlar, bir tıp uzmanıyla rutin kontroller veya belki de sayısız hastanede göz atmanız gereken ölümcül bir durum değildir. Evinizin 4 köşesinde horlayan bir aile ferdiyle bir şeyler yapabilirsiniz.

Horlama için sorunsuz tedavi, harika bir dinlenme uygulaması geliştirmektir. Araştırmalar, sırtüstü uyumanın büyük ölçüde horlama fırsatlarını artırdığını gösteriyor. Bu nedenle yan yatmanız önerilir. Bunu yaparak, yumuşak damağınızın ve ayrıca dilinizin aşağı inmesine izin vererek hava yolunuzu kısıtlarsınız. Yan yatarak uyumaktan rahatsızsanız, ayrıca karnınızın üzerinde uyumayı deneyebilirsiniz. Birinin dinlenme düzeninizi gözlemlemesine izin verin ve aynı zamanda hangi tarafta iyi dinlendiğinizi ve çok daha az horladığınızı takip etmesine izin verin.

Aklınızda bulundurmanız gereken bir başka uyku alışkanlığı da yastığınızın yükseltilmesidir. Minder olmadan veya düz bir yatakta istirahat etmek horlamayı kötüleştirir, sonuç olarak; profesyoneller, horlayan kişilerin kalın bir minder üzerinde uyumaları gerektiğini tavsiye ediyor. Ek olarak, yatağınızın başının yukarı kaldırılması da mükemmeldir. Yatağınızın başını yalnızca dört ila 6 inç arasında kaldırdığınızdan emin olun. Yanlış kullanım minder ve baş yatağı yüksekliği horlamayı şiddetlendirir.

Eğer bu önlemler alındıysa ve hala evde olduğunuzda horlama sorununuzu etkili bir şekilde çözemediyseniz, evde uygulayabileceğiniz aşağıdaki gibi diğer çeşitli alternatifleri deneyin:

Ağır buhar solumak. Mukus, buharı soluduğunuzda hava geçişini tıkar, mukusunuz kesinlikle gevşeyecek ve hava geçişinizin engelini kaldıracaktır.

Evinize bal ikram etsin. Bir dizi araştırma çalışması, balın hava yolunu açık hale getirerek horlamayı hafiflettiğini ortaya koymuştur. Yapabileceğiniz şey, en sevdiğiniz çayın üzerine balı karıştırmaktır. Dilediğiniz meyveyi balın üzerine de daldırabilirsiniz.

Burun şeritleri – bu ürünü kullanarak burun tıkanıklığını hafifletirsiniz. Burun delikleriniz açık tutulursa rahatça nefes alabileceğinizi unutmayın.

Boğaz spreyleri – bu tür horlama ilaçları, sprey materyalin boğazınızın yumuşak dokularını kapladığı için size yardımcı olacaktır. Böylelikle soluduğunuz hava, hava yolunuzda rahatça yürüyebilir ve ayrıca horlamanın yarattığı rahatsız edici gürültüyü azaltabilir.

Horlama önleyici tabletler – bitki enzimi ve doğal bitki bileşenleri nedeniyle, horlama önleyici tabletlerin boğazı ve burun dokusunu tıkanmamış ve etkili bir hava geçiş yolu sağlayan kan dolaşımını engellediği düşünülmektedir.

Burun şeritleri, boğaz spreyleri ve ayrıca horlama önleyici haplar, horlama sorununuzu gidermek için en yararlı olabilir. Yine de satın almadan önce doktorunuza danışmanız ve ilaç kutunuzun içine saklamanız en iyisidir.

Evinizin içinde hazır bir tedavi varken doktora gitmek ya da tıbbi bir tesise gitmek her zaman bir zorunluluk değildir. En azından kurbanın kısa süreli iyileşmeyi sürdürmesini sağlayabilirsiniz.

Author

admin@lassenilsson.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *